Egypte
Topografie
Caïro is de hoofdstad van Egypte. Andere grote steden zijn Suez, Port Said en Alexandrië. Caïro ligt aan de Nijl. De Nijl is erg belangrijk voor de bevolking van Egypte.
Bevolking
De bevolking van Egypte is voor een groot deel van Oost-Hamitische afkomst. Deze mensen zijn vele eeuwen terug naar Egypte gekomen vanuit Oost-Azië. Deze mensen hebben zich in deze tijd aangepast aan de Arabische cultuur. Er zijn nog meer kleine bevolkingsgroepen in Egypte te vinden. Voorbeelden hiervan zijn de Berbers (Nomaden), Nubiërs (in het zuiden) en de Kopten (in Opper-Egypte).
De meeste mensen in Egypte leven volgens de regels van de Islam. Als je in Egypte volgens de regels van een andere godsdienst wil leven dan ben je hier vrij in.
Veel mensen in Egypte verdienen hun geld in de landbouw. Er worden veel granen, groenten, vruchten en aardappelen verbouwd. Er zijn ook mensen die leven van het vee. Dit zijn niet alleen runderen en/of schapen zoals in Nederland, maar ook buffels, ezels en geiten. In Egypte zijn ook mijnenvelden te vinden. Deze vind je voornamelijk in de buurt van Suez. De laatste jaren trekken veel mensen van het platteland naar de stad (urbanisatie). Daarom is er een sterke bevolkingsgroei in de grote steden zoals Caïro. De mensen trekken naar de stad omdat de omstandigheden op het platteland niet goed zijn. Langs de kust en in de binnenlanden bij de piramides leven de mensen ook veel van het toerisme. De piramides en de mooie stranden trekken in deze tijd veel toeristen.
Cultuur
Wie kent ze niet, de piramides. Je zult er vast wel eens van gehoord hebben. Misschien ben je er zelfs wel eens geweest. De piramides, farao's en de hiëroglyfen trekken veel toeristen. Wij willen in het kort hier wat over vertellen. Een piramide is een koningsgraf. Deze koningen noemen we in het Oude Egypte ook wel een farao. Wanneer een farao ter overlijden kwam, werd deze gemummificeerd en als het ware begraven in de piramide. De farao kwam hier niet alleen te liggen al zijn waardevolle spullen gingen mee dit graf in. Deze waardevolle spullen kon de farao in het nieuwe leven gebruiken. De Egyptenaren geloofden namelijk in het leven na de dood. Op de muren in de piramide waren vele muurschilderingen gemaakt. Deze gaven het leven de farao weer en zorgden voor bescherming van de farao. Één van de bekendste farao's is Toetanchamon.
Toetanchamon
pyramide
Flora en Fauna
In de woestijn in Egypte zie je weinig struiken en andere fauna. Bij de Nijl vind je meer begroeiing. Je ziet hier veel dadelpalmen en papyrus.
In de woestijn vind je veel zoogdieren, zoals gazellen, hyena's en jakhalzen. De vogels die in de woestijn leven zijn, wouwen, haviken en gieren. Bij de Nijl vind je weer andere vogels namelijk de kraanvogel, ijsvogel en de lepelaar.
Hyena.