|
Je bent hier: Website - Voor de leerkracht - Doelen
|
Daaruit voortkomende doelen zijn:
- We willen het kind er bewust van maken dat in andere landen andere feestdagen worden gevierd.
- We willen het kind leren dat feestdagen een groot onderdeel van de cultuur zijn.
- De site moet kinderen nieuwsgierig maken naar de overeenkomsten en verschillen tussen culturen en feestdagen in verschillende landen.
Waarom hebben wij nu juist de Amerikaanse feestdagen als onderwerp gekozen?
Onze keuze viel op Amerika omdat Amerika een land is dat veel westerse kinderen aanspreekt. Films, populaire fastfoodketens als Mac Donalds, popmuziek, rages en computerspellen komen veelal uit Amerika. Amerika is een land dat deel uitmaakt van het dagelijks leven van westerse kinderen.
Amerika is een groot land waar ontzettend veel over te vertellen is en waar Nederlandse kinderen vaak al vrij veel algemene kennis over hebben. Amerika komt vaak in het nieuws; er gaat bijna geen dag voorbij dat president Bush niet op televisie te zien is.
Toch is het beeld van Amerika dat Nederlandse kinderen op het journaal zien, een eenzijdig beeld. Amerika wordt vooral genoemd in verband met Bush, Irak en oorlog. Daarom kozen wij ervoor om de feestdagen van Amerika te behandelen. We willen hiermee een andere kant van Amerika belichten.
De Amerikaanse feestdagen en herdenkingsdagen zijn een verfrissende kant van Amerika die niet zo bekend is bij het westerse kind. De meeste Nederlandse kinderen zijn alleen bekend met . Deze site moet ervoor zorgen dat de kinderen ook kennis opdoen over enkele andere Amerikaanse feestdagen.
In verschillende methoden voor het basisonderwijs komen andere landen en culturen vaak pas in groep 7 en 8 aan de orde. Omdat kinderen er echter (via verschillende media) al eerder mee in aanraking komen, hebben wij geprobeerd deze site geschikt te maken voor kinderen vanaf ongeveer groep 5/6 uit het reguliere basisonderwijs.