
Deze website is bedoeld voor kinderen in groep 7/8. De leerlingen kunnen zelfstandig met deze site aan de slag. Eventueel kunt u dit aan laten sluiten bij een les geschiedenis over dit onderwerp.
Wij vinden het belangrijk dat leerlingen weten dat het niet alleen de Spanjaarden, Portugezen, Engelsen en Fransen waren die slaven vanuit Afrika vervoerden. Ook onder Nederlandse vlag zijn ruim 400.000 slaven vervoerd.
Met behulp van de website kunnen leerlingen zich een beeld vormen van van alles wat met de slavernij te maken heeft.
Op deze website kunnen zij verschillende dingen doen, zoals: gegeven informatie lezen en er is een leuke manier om je kennis te testen. Bij het werkblad kunnen de leerlingen een poster maken tegen slavernij. Hierbij is het de bedoeling dat zij de mensen attent maken op de slavernij van tegenwoordig. Mensen staan daar in deze tijd niet meer zo veel bij stil.
De punten waaraan de poster moet voldoen kunt u ook gebruiken als beoordelingspunten.
De doelen zijn de volgende:
Het zegel van de Society for the
Abolition of the Slavetrade "Ben ik niet een mens en een
broeder".