

Voor de leerkracht
Wij zijn vijf Pabo-studenten van de Iselinge Hogeschool in Doetinchem. Voor het vak ICT hebben wij deze webkwestie ontworpen voor kinderen in de middenbouw van het basisonderwijs.
Laura ten Barge
Elsemiek Loman
Evelien Riefel
Debby Stomps
Voor reacties:
Wij hebben het onderwerp ' safari ' gekozen, omdat wij denken dat het kinderen echt aanspreekt. Als kinderen denken aan safari zullen ze waarschijnlijk een busje voor zich zien, waarin mensen zitten die naar wilde dieren gaan kijken. Misschien zijn de kinderen wel eens in Safaripark Beekse Bergen geweest om daar op safari te gaan. Kinderen vinden dieren altijd geweldig en vooral dieren die wat verder weg staan van hun omgeving. In deze webkwestie zullen de kinderen veel met Afrikaanse dieren te maken krijgen en ze verwerken het in een leuke opdracht.
In deze webkwestie maken de kinderen
kennis met Arie. Samen met hem gaan ze op safari in Afrika. Alleen is er één
probleem. Arie is de kaart kwijt geraakt. De bedoeling is dat de kinderen
een nieuwe kaart maken, en daarop de gevaren aangeven. Op de opdrachtenpagina
staat een kaart die u als leerkracht uit kunt printen. Hierop kunnen de kinderen
de route aangeven naar het huis van Arie in Banana. Op de kaart geven de
kinderen de gevaarlijke dieren aan. Hierover moeten ze natuurlijk eerst
informatie zoeken om er achter te komen welke dieren gevaarlijk zijn.
Deze webkwestie is te gebruiken in de middenbouw van het basisonderwijs. Kinderen van de groepen 4,5 en 6 kunnen hier prima mee aan de slag. Deze opdracht past goed in de lessen van bijvoorbeeld Aardrijkskunde of Natuur. Misschien heeft u basisschool wel een themaweek over ' Afrika ' of ' Wilde dieren '. Deze webkwestie past prima in deze themaweken.
Voordat de kinderen met deze webkwestie aan de slag kunnen gaan, moeten ze een aantal zaken beheersen:
Aan het einde van deze webkwestie weten/hebben de kinderen:
Dit gaan de kinderen doen:
Dit zijn mogelijk informatiebronnen die kinderen kunnen gebruiken. Als leerkracht kunt u natuurlijk altijd in de gaten houden welke websites de kinderen bezoeken. Niet alle websites zijn even geschikt voor kinderen. De websites hieronder zijn veilig en geschikt om door kinderen te bezoeken.
-
www.hetklokhuis.nl
Hier vind je allemaal leuke en interessante
filmpjes. Kijk vooral voor informatie over de dieren bij het leesdossier van het
Klokhuis!
-
www.kennisnet.nl
Hier vind je allemaal leuke en interessante
informatieve teksten.
-
www.willemwever.nl
Hier vind je allemaal leuke en interessante
filmpjes.
-
http://www.dierenjungle.nl.nu/
Hier vind je allemaal leuke weetjes over dieren in
de jungle.
-
www.schooltv.nl/beeldbank/po
Hier kun je allerlei leuke filmpjes zoeken. Deze
filmpjes kunnen Arie helpen om de gevaren van zijn avontuur te ontdekken.
-
http://kinder.startpagina.nl/
Hier kun je verschillende zoektermen invoeren,
waardoor je nog meer informatie krijgt!
-
www.sabbaticalafrika.nl
Hier vind je een echt reisverslag van iemand die in
Afrika is geweest!
- Kijk vooral ook op school naar verschillende informatieboekjes over de jungle, steppe, woestijn, bergen, open vlakten en andere informatieboekjes!
Op de beoordelingspagina kunt u de criteria vinden, waarop de kinderen worden beoordeeld.
Hierbij bedank ik iedereen die mee heeft gewerkt aan de ze webkwestie.