Open dag & informatieavond Ad-DEP

Wil je meer weten over de Associate degree Didactisch Educatief Professional? Kom dan naar onze open dag, open avond of informatieavond! Kom kijken, proef de sfeer en laat je voorlichten over de Ad-DEP. De momenten waarbij jij je kunt verdiepen in de Ad-DEP zijn:

  • Zaterdag 7 februari 2026 - open dag
  • Donderdagavond 16 april 2026 - open avond
  • Donderdagavond 28 mei 2026 - informatieavond

Tijdens een open dag/avond zijn al onze opleidingen vertegenwoordigd en kun je ook sfeerproeven in ons schoolgebouw door middel van informatiestands. Een informatieavond (alleen voor de deeltijdopleidingen) is kleiner van opzet en draait voornamelijk om de voorlichtingen en ontmoetingen met docenten en studenten. 

Let op! Ieder informatiemoment ziet er iets anders uit, klik op de menuopties hierboven om het programma van de dag van jouw keuze te zien. 

Programma open dag

Tijdens onze open dag nemen we graag de tijd voor jou. In het aanmeldformulier geef je aan wanneer jij komt. De starttijd bepaalt het moment waarop jouw open dag begint en hoelang je blijft bepaal je zelf. Er zijn die dag studenten, docenten en mensen uit het werkveld om je vragen aan te stellen. 

In het aanmeldformulier vragen we:

  • hoe laat je komt: om 10:00 uur of om 12:00 uur
  • over welke opleiding je informatie wilt: voltijd pabo, deeltijd pabo, Ad-PEP, Ad-DEP of zij-instroom.

Ronde 1 van 10:00 tot 12:00 uur

10:00 uur – 10:15 uur inloop in het werkcafé.

10:15 uur start voorlichting over de opleidingen.

  • Voltijd pabo 
  • Deeltijd pabo
  • Associate degree Pedagogisch Educatief Professional (Ad-PEP)
  • Associate degree Didactisch Educatief Professional (Ad-DEP)
  • Zij-instroom en maatwerk

Aansluitend aan de voorlichting kun verder in gesprek gaan of een rondleiding volgen die je een indruk geeft van de opleiding (zie onderstaande informatie).

Ronde 2 van 12:00 tot 14:00 uur

12:00 uur – 12:15 uur inloop in het werkcafé.

12:15 uur start voorlichting opleidingen.

  • Voltijd pabo
  • Deeltijd pabo
  • Associate degree Pedagogisch Educatief Professional (Ad-PEP)
  • Associate degree Didactisch Educatief Professional (Ad-DEP)
  • Zij-instroom en maatwerk

Aansluitend aan de voorlichting kun je verder in gesprek gaan of een rondleiding volgen die je een indruk geeft van de opleiding (zie onderstaande informatie).

Programma open avond

Tijdens onze open avond op donderdag 16 april ziet het programma er iets anders uit. Er vindt één voorlichtingsronde plaats waarna aansluitend ruimte is voor vragen, ontmoetingen met studenten, een kijkje op het kennisplein, een rondleiding en meer. 

19:00 uur - 19:15 uur

Inloop

19:15 uur - 20:00 uur

Voorlichting opleidingen voltijd pabo |  deeltijd pabo | Ad-PEPAd-DEP | Zij-instroom en maatwerk

20:00 uur - 21:00 uur

Ontmoeting met studenten en docenten in het werkcafé. En mogelijkheid voor gesprekken over toelating en toetsing, maatwerk en stage

Programma informatieavond

Tijdens de informatieavond kun je kennismaken met onze deeltijd pabo, Ad Pedagogisch Educatief Professional en Ad Didactisch Educatief Professional. Ontmoet onze deskundige docent-onderzoekers, spreek met enthousiaste studenten en ontdek wat onze opleidingen te bieden hebben. Het programma van de avond omvat onder andere:

  • Voorlichtingen over de inhoud en structuur van de deeltijdopleidingen.
  • Persooniljk contact met huidige studenten om hun ervaringen te horen.
  • Gelegenheid om al je vragen te stellen en persoonlijk advies te krijgen.
  • Informatie over het toelatingsproces, stages, toetsing, studeerbaarheid, privé-studie-werkbalans, financieringsmogelijkheden (o.a. OpIJver Voucher) en begeleiding tijdens de opleiding.

Informatieronde

19:00 uur – 19:15 uur inloop

19:15 uur – 20:00 uur voorlichtingen opleidingen

20:00 uur – 21:00 uur ontmoeting met studenten en docenten in het werkcafé. En mogelijkheid voor gesprekken over toelating en toetsing, maatwerk en stage.

Associate degree Didactisch Educatief Professional

Met de deeltijdopleiding Associate Degree Didactisch Educatief Professional (Ad-DEP) leer jij hoe je jouw vakkennis nóg beter kunt overdragen aan leerlingen, studenten en/of (nieuwe) collega's. 

Dit is dé opleiding wanneer je bijvoorbeeld instructeur of onderwijsondersteuner in het v(s)o of mbo-onderwijs bent. Of wanneer je trainer of praktijkopleider bij een bedrijf of organisatie in bijvoorbeeld de zorg, IT, bouw of maakindustrie. Je ontwikkelt je met deze opleiding in vier rollen: didacticus, ontwikkelaar, begeleider en innovator.

De opleiding past goed bij je als je een carrièrestap wilt maken. Vanuit een mbo-niveau-4 functie naar een hbo-functie. Of als je wilt doorgroeien binnen je huidige functie naar een rol waarbij je anderen iets leert. 

Factsheet

Studieduur:
2 jaar
Studielast:
Per week: 8 uur college, 16 uur relevant werk of stage, 12 uur zelfstudie en 4 uur flexibel
Vooropleiding:
Diploma: wo, hbo, vwo, havo, mbo niveau 4
Lesdag:
Woensdag tussen 14.30-21.30 uur
Start:
Februari 2025

Meer over de Ad-DEP

Lees alles over onze tweejarige hbo-opleiding op niveau 5.

Brochure Ad-DEP